Blogi
Grete Gaim: alati rõõmus ja särav Eesti laskesuusataja
Tänases intervjuupostituses soovime sulle tutvustada Eesti laskesuusatajat Grete Gaim’i. Grete on alati rõõmus ja särasilmne kindel eesmärkide poole rühtiv sportlane….
Kuidas energiageel päästis mu treeningu?
Ha-ha, tegelikult on energiageelide söömine ilmselt päästnud nii mõnegi mu treeningu. Ma pole kunagi olnud väga suur energiageelide tarbija. Viimastel…
Kuidas olla terve külmaperioodil?
Sügis on sportlaste jaoks omamoodi nagu uusaasta algus. Äsja on lõppenud pikk ja raske võistlushooaeg, paar nädalat puhkust on ka…
Kregor Zirk intervjuu: mitmekordne Eesti meister ujumises
Kregor Zirk, mees kelle kohta väljend- nagu kala vees- on vägagi täppipidav. Tema enda sõnadega: Euroopa Juunioride Maailmameistrivõistluste kahekordne pronksmedalist…
Taastusjook – “Kirssidega, kõigile” ja selle 4 erilist omadust
Eno Raua lasteraamatus «Naksitrallid» kuulutas Kingpool jäätiseputka ees: „Kirssidega, kõigile!“ Kingpool tähistas niimoodi kohtumist uute sõpradega – Muhvi ja Sammalhabemega…
Uusaastalubadus #1 ehk 43 soovitust harrastussportlasele
Jõulud ja aastavahetus on üks ilus aeg, kindlasti oled nõus sellega. Mõnus aeg perega, sõpradega ja muidugi kingitused, kas jõuluvana…
Kas proteiinijäätis või valgugeel?
Kuuldes sõna “valk” tulevad silme ette liha, kohupiim, muna, kala jne. Turundajad kasutavad sageli võõrsõna “proteiin”. Proteiini armastatakse toppida igale…
Kreatiin – plahvatusliku jõu saladus
Miks kreatiin? Kreatiin on endiselt üks populaarsemaid taastumisvahendeid. Kreatiini esineb meie maksas, neerudes ja pankreases, teda sünteesitakse aminohapetest glütsiin, metioniin…
Tahad sprintida kiiremini?
Kas tunned, et vahel jääb sprindis justkui natukene puudu ja sinu kiirendus ei ole päris see, mis sa lootsid? Põhjus…
BCAA Perform – treeningu uus tase
Mis on BCAA? Valgud koosnevad aminohapetest, millest leutsiin, isoleutsiin ja valiin on organismis asendamatud. Nimetatud 3 asendamatut aminohapet (BCAA) moodustavad…
Performance Greens – NR 1 supertoidusegu Eestis
Miks supertoit? Rohelised supertoidud kuuluvad üha enam sportlaste menüüsse. Supertoidusegude ja samuti smuutide joomise kaudu on võimalik: saada korraga…
Viimased 48 tundi enne maratoni
Milliseid vigu vältida enne maratoni? Väldi 48 tundi enne jooksu raskestiseeditavaid ning kõhugaase tekitavaid toitusid (tsitruselised, seened, kapsad, pähklid…
Energiageel, Coca-cola, Red Bull või Topeltespresso?
Sportimiseks on Sul vaja energiat. Järjest paremate tulemuste saavutamiseks on sul vaja veelgi rohkem energiat. Küsimus on selles, kuidas ennast…
Kuidas valmistuda maratoniks?
Suvel tuleb harjutada kohati isegi ekstreemses palavuses. Seetõttu annab ilmade jahenemine kõigile jooksjatele positiivse efekti. Hapnikku on hingamiseks rohkem, enam…
Korvpalluri toitumine
Korvpallur peab suutma kiirelt sprintida ühe korvi alt teise alla, kõrgele hüpata, äkitselt liikumissuunda muuta ning minna vastasmängijaga tihedasse kehakontakti….
Joogitabletid – kas imerelv vedelikupuuduse vastu
Eestimaa suvi on lühike, kuid see-eest jahe, nagu öeldakse. Siiski – temperatuurid on piisavalt kõrged ja treeningutel keskkond piisavalt soe, et küsida – kas sa jood piisavalt vett? Kas tavalise vee joomisest piisab?
Mida peab harrastussportlane jälgima spordijookide ja energiageelide koostises?
Harrastussportlane on tihti palju suurem sportlane, kui see, kelle jaoks sport on elukutse. Seetõttu on küsimused läinud aina spetsiifilisemaks. Mida…
Jalgpalluri toitumine
Jalgpalluri toitumine on paras väljakutse. Suuremat koormust saavad mängijad võivad joosta 90 minutiga keskmiselt 10 kilomeetrit. Mängu jooksul tuleb kiirendada…
Tennisisti toitumine
Tennisisti toitumine sarnaneb kestvusala harrastaja omale. Tennisistid kulutavad tänu suuremale kehalisele aktiivsusele palju rohkem energiat, kui mitteaktiivsed inimesed. Seetõttu vajab keha…
Triatleedi toitumine
Triatleedi toitumine on suur väljakutse. Triatleedi keha suudab salvestada maksimaalselt 400 g süsivesikuid. Sellest 2/3 on lihastes, ülejäänud maksas. Tugeva…
Ujuja toitumine
Eesti Ujumisliidu palvel vastasime küsimustele, kuidas peaks sööma ja jooma ujuja. Vastuste koostamisel olid abiks Ben Samuels (SiS UK sports nutritionist)…
Poksija toitumine
Poksija toitumine on sarnane aladega, kus tuleb kaalu jälgida. Poksija peamine energiaallikas on süsivesikud. Tuleb palju juua, süüa õigetes kogustes,…
Jäähokimängija toitumine
Jäähoki nõuab suurepäraseid kiiruslikke võimeid, söödutäpsust ning tasakaalu ja koordinatsiooni. Jääl oldud 1 minuti jooksul kulutab hokimängija keskmiselt 100 kilokalorit…
Käsipalluri toitumine
Käsipall on kiireim sportmäng jäähoki järel. Hea tulemus sõltub eelkõige baasvõimetest, millest olulisemad on jõud, võimsus, kiirus ja vastupidavus. Käsipallurid peavad…