ALATES 75€ TASUTA TRANSPORT
KAUP TEELE 48H JOOKSUL
PROFESSIONAALNE NÕUSTAMINE

Coca-cola, Red Bull või Topeltespresso?

Millist energiageeli võtta? Mida annab 1 geel?

Geelid sisaldavad kuni 100 kcal. Neist on tavaliselt suurim abi pika pingutuse lõpufaasis, kui oleks vaja kiiret energiasüsti. Võrreldes spordijoogiga, imendub geelist suhteliselt rohkem süsivesikuid vereringesse. Loomulikult on siin ülioluline, et tarbitav geel oleks isotooniline. Mitte-isotoonilised geelid vajavad koheselt vähemalt 1-2 topsi vett, et magu tuleks toime selle seedimisega. Kes ei taha riskida kõhuprobleemidega ning tahab tunda jooksumõnu täie raha eest, siis võiks võtta Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu komplektid. Mõlemad paketid on kokku pandud jooksja silmade läbi ning võttes aluseks pikaajaline maratonide läbimise kogemus.

geelid

Kas Kasekese komm põske või energiageel?

Inimese kehas on energiavarudena ca 360 g süsivesikuid. Eelnevalt söögi ja joogiga saadud süsivesikud talletatakse maksas glükogeenina. Sealt edasi liigub glükogeen lihaskudedesse. Lihastes paikneb umbes 250 g ning maksas 110 g süsivesikuid. Maratonijooksul kulutame 175–250 g süsivesikuid tunnis. Kui keha  rasvavarudest piisaks mitmeks päevaks, siis süsivesikuid jätkub sõltuvalt treenitutest vaid tunniks või paariks. Selleks, et mitte lasta kehal energiast tühjaks joosta, tuleks distantsil süsivesikuid juurde manustada. Rahulikuma tempoga maratoonar võib hankida energiat toidupunktides pakutavast, sh banaanid jm snäkid. Samas on tahke toidu manustamine ja seedimine energiakulukam. Seedimata jäänud toit võib tekitada ebamugavustunnet kõhus. Pea meeles, et mida kauem oled rajal, seda suurem on sinu energiakulu. Lisaenergia manustamiseks sobivad kõige paremini energiageelid. Kasekese kommi võib samuti süüa, kuid sellisel juhul peab arvestama sellega, et veresuhkru sisaldus tõuseb vaid 5-10 minutiks. Kui ei taha raja peale tervet kommipakki kaasa võtta, siis võiks läbi ajada energiageelidega, mille efekt kestab 2-3 korda kauem. Kes tahab aga kogeda seda, mida koges esimesena Chris Froome Team Sky’st Giro’l mägesid vallutades, siis võiks proovida maailmas ainsat spordijooki, mille lipukirjaks sobiks slogan “energia ei saagi osta”. See on Beta Fuel!

beta fuel

Kuidas jaguks energiat lõpuni?

Kui jõuad joogipunkti, siis kuuled juba kaugelt: „Vesi, spordijook, vesi, spordijook!“ Mida eelistada? Kas oled kogenud, et spordijook on liiga magus? Pea meeles, et mida rohkem suhkrut on jooki lisatud, seda rohkem tuleks tarbida vett, et sinu organism suudaks süsivesikuid ära seedida. Kui jooksu ajal enamus verest ringleb jalgades, siis on väga oluline, et spordijook või geel poleks sõna otseses mõttes liiga tummine. Täna on jätkuvalt SiS GO energiageel ainus geel maailmas, millele pole vaja kohe vett peale juua. Kuna see aasta pole raja ääres joogipunktides SiS geele, siis ära riku oma jooksu ning võta vajalik arv geele rajale kaasa! Ole ettevaatlik spordijoogi tarbimisega, sest sellest saadav suhkur võib rikkuda organismi energiatasakaalu: süsivesikuid saab korraga liiga palju. Uutest maitsetest on Eesti jooksjate üheks lemmikuks saamas kirsi-, puuviljasalati ning soolase karamelli maitseline energiageel. Uute geelide komplektid võid soetada siit.

geelipunkt

Coca-Cola, Red Bull, kofeiiniga energiageel või kofeiinišott?

Kui kofeiiniga energiageele veel polnud, siis asus näiteks tippratturitel pool tundi enne finišit „kohvipunkt”. Tippsprinterid haarasid purgi cocat, et saaks pea uuesti tööle, et jalgadele käsklusi anda. Kofeiin aitab lüüa pildi selgeks distantsi lõpuosas, aitab paremini taluda kuhjuvat väsimust. Jäta meelde, et pingutuse ajal kofeiini diureetiline mõju väheneb ehk vedeliku kaotust ei pea kartma. Võta SiS kofeiinigeel rajale kaasa, kui sa tead, et jalgade jõust võib puudu tulla ja on vaja ennast boostida! Kui enne oli Sportlandi poodides klientide absoluutne lemmik Topeltespressomaitseline energiageel, mis sisaldas topeltannuse kofeiini, siis nüüd on lisandunud veelgi ägedam GO kofeiinišott. Selle, 60 ml suuruses minipakendis oleva „äratusvahendi“ kohta räägitakse juba ülivõrdes linnalegende. Nagu graafikult näha, siis kofeiinivajaduse korral on SiS kofeiinitooted ühed kõige paremad (loe: tugevamad) ergutajad!

kofeiin

Loe lisaks

Miks osta siit?

Lai toodete valik

Kogu sortiment online
Uued tooted
Parimad pakkumised

Professionaalne nõustamine

Ekspertide nõuanded
Tippsportlaste ja asjatundjate kogemus
Spordialade spetsiifilised juhised

Toodete komplektid

Spordiala vajaduste põhised komplektid
"Kõik ühes" parima hinnaga

Säästad aega

Vali tooteid 24/7
Tarne pakiautomaati 48h jooksul

2017 The Running Awards – Nutrition Brand of the Year

bestnutritionbrand

2018 Men’s Fitness Sports Nutrition Awards – Best Pre-Workout

Kas soovid väärt kraami esimesena?

Nõuanded tuntud Eesti sportlastelt, värsked blogipostitused ja alati parimad pakkumised Sinule esimesena postkasti!

4 Shares
Share4
Share
Tweet