ALATES 75€ TASUTA TRANSPORT
KAUP TEELE 48H JOOKSUL
PROFESSIONAALNE NÕUSTAMINE

Kas jalad seinale ja valku sööma?

maratonSuvel on tulnud harjutada kohati isegi ekstreemses palavuses. Seetõttu annab ilmade jahenemine kõigile jooksjatele positiivse efekti. Hapnikku on hingamiseks rohkem, enam ei kaota trennis niipalju vedelikku, enesetunne on erksam. Kõik see loob enne Tallinna maratoni ja sügisjooksu eel soodsa fooni.

Milliseid treeninguid teha?

Hoolimata sellest, kas oled treeninud hoolsalt kogu suve või oled Tallinki kinkekaardi jahil ning pühid jooksutossudelt tolmu just praegu, tuleb meeles pidada, et imesid enam nädalaga ei tee. Juhul, kui oled hästi treeninud, siis oled juba hakanud treeningukoormusi alandama. Juhul, kui oled viimasel hetkel ärganud, siis pead natuke jalgu äratama, aga ei rohkemat. Maratonijooksjad võiksid teha teisipäeval või kolmapäeval kuni 5 lõiku maratonitempos. Lõigu pikkus ei tohiks ületada 1 kilomeetrit. Poolmaratoni ja 10 km jooksjad võiksid samuti teha viimase natuke erksama treeningu 3-4 päeva enne starti. Suurt rõhku tasuks panna lihashooldusele. Venitusharjutused, füsioterapeudi külastamine, kerge saun aitavad kõik kaasa sellele, et tõsta lihastoonust.

Kas minna välja või süüa kodus?

Immune joogitabletidKaitse oma immuunsüsteemi süües piisavalt C-vitamiinirikast toitu. Sinu keha on nüüd rohkem vastuvõtlikum külmetushaigustele. Söö kiivisid, menüüs võiks olla mustsõstar. Ka Immune joogitabletid aitavad haigused eemal hoida. Sealt saab sinu keha kätte ööpäevase annuse C-vitamiini. Samuti on ühes jooogitabletis piisav kogus soola, mis aitab taastada vedelikukaotuse kiiremini võrreldes palja vee joomisega. Kuna alanud on kool, siis on palju rohkem inimesi liikvel. Ilmade jahenemisel on meie ümber rohkem köhijaid, aevastajaid. Tõenäosus hankida kusagilt mõni nõme viirus on suurem kui varem. Parimad jooksjad ei käi nädal enne võistlust kunagi suurtes kaubandus- ja ostukeskustes. Väldi võimalusel ühistransporti.

Miks on hea süüa valku?

Whey20 caramelEsmaspäevast kolmapäevani võiks süüa rohkem valgu- ja rasvarikast toitu. Rasvade allikana eelista toitusid, kust saab nn häid rasvasid. Samal ajal treeni edasi ning tee selle aja jooksul üks pisut intensiivsem treening. Kuna keha peab tulema toime kerges energiavõlas, siis kulutatakse rohkem organismi lihasglükogeeni varusid. Proovi nendel päevadel maailmas ainsat valgugeeli WHEY20. See on väikeses pakendis, mida võid igale poole kaasa võtta. Seda „kohupiimakreemi” ei pea isegi külmikusse panema. Sealt saad 9g BCAA-d, mida on palju rohkem kui valgušeigis või nn BCAA jookides. Valk on vajalik selleks, et lihastel oleks piisavalt toitu.

Millal võiks alata “pasta party”?

42 km pikkune maraton on organismile kurnav ning pigistab su keha energiast tühjaks nagu sidruni. Mida parem on treenitus, seda rohkem suudab organism salvestada süsivesikuid. Süsivesikute laadimine võib parandada sportlikku saavutusvõimet 2-3%. Hiljemalt 3 päeva enne maratoni võiks hakata sööma rohkem liitsüsivesikuid (pasta, riis, täisteratooted) sisaldavaid toite. Maratonijooksjad suurendavad süsivesikute koguse isegi 75–80%-ni üldisest kaloraažist. Sellega kaasneb süsivesikute ülelaadimine. Ometi ei maksa liialdada tarbitavate kogustega. Tasub meelde jätta, et 1 gramm lihastesse salvestatud glükogeeni seob 2 grammi vett. Seega suurendab laadimine kaudselt ka meie kehakaalu. Kehakaaluga kimpus olijad peaksid seda asjaolu kindlasti silmas pidama. Iga üleliigne kehakaalu kilogramm suurendab liikumisel energiakulu.

Loe lisaks

Miks osta siit?

Lai toodete valik

Kogu sortiment online
Uued tooted
Parimad pakkumised

Professionaalne nõustamine

Ekspertide nõuanded
Tippsportlaste ja asjatundjate kogemus
Spordialade spetsiifilised juhised

Toodete komplektid

Spordiala vajaduste põhised komplektid
"Kõik ühes" parima hinnaga

Säästad aega

Vali tooteid 24/7
Tarne pakiautomaati 48h jooksul

2017 The Running Awards – Nutrition Brand of the Year

bestnutritionbrand

2018 Men’s Fitness Sports Nutrition Awards – Best Pre-Workout

Kas soovid väärt kraami esimesena?

Nõuanded tuntud Eesti sportlastelt, värsked blogipostitused ja alati parimad pakkumised Sinule esimesena postkasti!

0 Shares
Share
Share
Tweet